Kolczykowanie

 

Kolczykowanie to jedna z popularnych form ozdabiania ciała. Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków wykonanych z tytanu,stali chirurgicznej, tioplastu lub PTFE, do permanentnego noszenia.

Zabieg przekłuwania ciała wykonywany jest jedynie w zakresie zdrowych tkanek i usłuży jedynie upiększaniu. Dlatego też konieczne jest spełnienie kilku warunków :

  1. Osoba przekłuwana musi mieć 18 lat ,jeżeli nie ukończyłeś 16 roku życia konieczna jest obecność opiekuna prawnego (rodzica) ; pamiętaj tą osobą nie jest Twoje pełnoletnie rodzeństwo lub znajomy ! Powyżej 16 lat nie wymagana jest obecność rodzica, ale potrzebna jest jego pisemna zgoda ( wzór ).
  2. Należy stosować się do zaleceń po zabiegowych aby przekłute miejsce prawidłowo się wygoiło (klient otrzymuje instrukcje „Zalecenia po zabiegowe”).
  3. Należy koniecznie poinformować nas o wszelkich alergiach, chorobach serca, padaczce, żółtaczce i podobnych schorzeniach . Zapewniamy całkowitą dyskrecję.
Przekłucia uszu

kolczykowanie_1

kolczykowanie_2

kolczykowanie_3