FAQ
 • Tatuaż

  „My body is my journal, and my tattoos are my story” – Johnny Depp

 • Przedłużanie włosów

  Spełnienie marzeń o długich, gęstych i pięknych włosach.

 • Kolczykowanie

  Nietypowa forma ozdabiania ciała.

 • Makijaż permanentny

  Efekt pięknej twarzy o poranku.

 • Szkolenia

  Pracownia prowadzi szkolenia z zakresu body piercing (stopień 1 i 2) , tatuaży i przedłużania włosów.

 • Zabiegi Laserem

  Laserowe usuwanie tatuaży & makijażu permanentnego.

 

Czy igły są jednorazowe?

Igły do wykonywania tatuaży są jednorazowego użytku. Powinny być sterylnie zapakowane, z datą sterylizacji oraz ważnością na opakowaniu. Warto zwrócić uwagę czy taka igła jest przy tobie rozpakowywana.

Jak przygotować się do tatuażu?

Na zabieg po wcześniej umówionej wizycie warto przyjść wypoczętym. Nie warto też nastawiać się na straszny ból. Jest to trudne ponieważ każdemu wydaje się że tatuowanie połączone jest z niewiarygodnym cierpieniem, dochodzą do tego jeszcze historie o omdleniach i innych niewiarygodnych historiach podsłuchane od znajomych, którzy oczywiście mają niesłychaną wiedzę na ten temat a sami nie posiadają żadnego tatuażu. Warto też wiedzieć że każdy z nas inaczej czuje ból. Jedne może przeżywać katusze a inny będzie siedział na fotelu kosmetycznym rozluźniony. Ma na to również wpływ jaki tatuaż będziemy sobie robić. Czy będzie to delikatny cieniowany – prawie bezbolesny wzór, czy na odwrót tribal – którego zrobienie odczujemy już bardziej intensywnie .

Jak dbać o tatuaż?

Po wykonaniu tatuażu musisz spełnić kilka wymogów- dzięki temu twój tatuaż pozostanie bardzo długo w dobrej kondycji. Różni artyści stosują różne techniki zabezpieczania świeżego tatuażu- opatrunki z gazy, jałowego papieru, bandaże lub też niczego nie stosują wychodząc z założenia, że najlepszym lekarstwem jest świeże powietrze.

Osobiście używamy foli (specjalne opatrunki) dzięki której krew ze świeżej rany wypływa bardzo intensywnie- nie krzepnąc. Po około dziesięciu godzinach usuwamy folię (folię używamy tylko przez pierwszy okres), przemywamy ranę zmywając resztki zakrzepłej krwi i osuszamy tatuaż jałowym gazikiem.

Mikroskopijne nakłucia zamykają się samoistnie i tatuaż przestaje krwawić. Dzięki temu na powierzchni tatuażu nie tworzy się olbrzymi strup- tylko cienka warstewka, która powinna odpaść po kilku dniach.

Do przemywania nie należy używać perfumowanych mydeł ani płynów do kąpieli. Woda powinna być letnia. Zabronione jest dotykanie świeżej rany brudnymi rękami lub przez osoby trzecie oraz eksponowanie świeżego tatuażu na otwartym powietrzu. Już pierwszego dnia można posmarować tatuaż kremem gojącym (n.p.ALANTAN KREM). Nie nakładać zbyt grubej warstwy- tylko cienki filterek. Do rany musi dochodzić świeże powietrze.

Przez pierwsze dwa dni formuje się strupek- musisz zachować szczególną ostrożność. Używaj luźnej, nie obcierającej odzieży- w mieszkaniu najlepiej noś swój tatuaż odkryty. Bądź ostrożny i staraj się nie zadrapać strupka- unikaj sportów kontaktowych (piłka nożna, ręczna, boks).

W tym okresie musisz zrezygnować również z pływania, sauny oraz opalania na słońcu i w solarium. Nie przesadzaj również z kąpielą w wannie- szybki prysznic nie powinien rozmoczyć strupka. Do długich kąpieli oraz pływania możesz powrócić po odpadnięciu strupka.

Niestety kąpieli słonecznych możesz używać dopiero wtedy gdy tatuaż pokryje się nową skórą. Najlepiej to stwierdzić patrząc na skórę pod światło- jeśli się błyszczy i widoczne są nadal malutkie blizny musisz poczekać. Pamiętaj jeśli posiadasz bardzo świeży tatuaż nie możesz pić alkoholu.

W tej przymusowej abstynencji musisz pozostać przez dwa do trzech dni po wykonaniu tatuażu, dlatego nie daj się skusić namowom koleżanek i kolegów do oblania takiej okazji. Po odpadnieciu strupka zrezygnuj z kremu gojącego i zacznij używać kremu nawilżajacego lub zwykłej wazeliny.Po całkowitym wygojeniu około dwóch miesięcy możesz pielęgnować tatuaż olejkiem migdałowym.

Jakie farby używane są do robienia tatuaży?

Każde dobre szanujące się studio tatuażu powinno używać farb z najwyższej półki (starbrite, Intenze….) posiadających atesty i przeznaczonych tylko i wyłącznie do tatuaży. Wszelkiego rodzaju czeskie tuse, rystore, pelikany i inne farbki tajemniczego pochodzenia do napełniania pisaków i wiecznych piór są oczywiście totalną bzdurą.

Jakie są ceny tatuażu?

Cennik tatuażu jako taki nie istnieje. Nie wyceniamy cm2 oraz nie płaci się u nas za godzinę. Cena zależy od wielkości wzoru, skomplikowania, ilości kolorów. Startujemy od 100zł.